Nuk ka fitues në super derbin mes Cityt dhe Liverpoolit
Sport
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Ka përfunduar super derbi anglez mes Manchester Cityt dhe Liverpoolit, ku të dy skuadrat kanë ndarë pikët.

Pas afro 100 minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Etihad”, Manchester City ka barazuar 1:1 me Liverpoolin, raporton KosovaPress.

Golin për vendasit e shënoi Erling Haaland (minuta e 27’), kurse te Liverpooli golashënues ishte Trent Alexander-Arnold (minuta e 80’).

Me pikët e reja, City ngjitet në kuotën e 29 pikëve në vendin e parë, krahas Liverpoolit që zë vendin e dytë me 28 pikë të arkëtuara.

Rezultati final i ndeshjes, 1:1.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024