Dita e Falënderimeve, Hovenier viziton ushtarët amerikanë
Lajme
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Me rastin e Ditës së Falënderimeve, ambasadori i SHBA-së në Prishtinë Jeffrey Hovenier ka vizituar ushtarët amerikanë në kampet Bondsteel dhe Nothing Hill.

Ai në një postim në rrjetin social X ka falënderuar ushtarët amerikanë për shërbim në Kosovë.

​Osmani takon Hovenier: Draft-statuti i asociacionit duhet të shkojë në Kushtetuese - KosovaPress

“I nderuar të kaloj Ditën e Falënderimeve në Camp Bondsteel dhe Camp Nothing Hill me anëtarët e shërbimit amerikan që shërbejnë jashtë shtetit dhe larg familjeve të tyre dhe me mysafirë kosovarë. Faleminderit për ushtarët tanë dhe të gjithë nëpunësit tanë publikë, si dhe për marrëdhënien e fortë dhe të qëndrueshme midis Kosovës dhe SHBA-së. Gëzuar Ditën e Falënderimeve”, ka shkruar diplomati amerikan.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024