E zbulon Maldini, kishte provuar ta transferonte Messin te Milani
Sport
Lexohet për: 1 min.
3 muaj më parë
Linku u kopjua

Ish-drejtori sportiv i Milanit, Paolo Maldini e ka zbuluar se ka dëshiruar që ta transferonte Lionel Messin në “San Siro”.

Maldini tha se e dëshironte Messin në Milano, por që pas 10 dite e kishte kuptuar që marrëveshja nuk mund të ndodhë, raporton KosovaPress.

“Ne provuam që të transferonim Lionel Messin. Unë e doja atë, ne thirrëm për këtë gjë, por pas 10 ditëve ne e kuptuam se ishte thjeshtë e pamundur. Ai është një lojtar i mrekullueshëm, ne provuam por nuk ishte e mundur për ne”, tha Maldini për “Poretcast”.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024