Haradinaj kërkon miratimin e një rezolute që kërkon anëtarësim direkt në NATO
Lajme
Lexohet për: 1 min.
3 muaj më parë
Linku u kopjua

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës(AAK), Ramush Haradinaj, ka kërkuar nga Kuvendi që të miratohet një rezolutë ku kërkohet anëtarësimi direkt në NATO.

Ai, në seancën e sotme të legjislativit, tha se situata e sigurisë në Kosovë dhe rajon është serioze, andaj duhet t’i kërkohet ekzekutivit që më mos të tentohet anëtarësimi në Partneritetin për Paqe, por direkt në aleancën euro-atlantike.

Haradinaj nënvizoi se situatat e sigurisë munden me befasua vendin, dhe ecja prapa zhvillimeve të sigurisë është e rrezikshme.

Lajmi i plotë në sistemin me parapagim.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024