Meloni dhe Scholz nënshkruajnë planin italo-gjerman të veprimit
Bota
Lexohet për: 1 min.
3 muaj më parë
Linku u kopjua

Kryeministrja Giorgia Meloni dhe kancelari Olaf Scholz nënshkruan të mërkurën një plan veprimi midis Italisë dhe Gjermanisë, si pjesë e samitit ndërqeveritar në Berlin.

Nënshkrimi u bë në Kancelarinë pas takimit dypalësh mes dy krerëve të qeverive.

Plani synon të nxisë bashkëpunimin dypalësh dhe në nivel evropian. /ANSA

Lufta në Gaza, Meloni thotë se zgjidhja e vetme është krijimi i dy shteteve - KosovaPress

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024