Policia jep detaje të reja për shpërthimin në tregun e kafshëve në Prizren
Lajme
Lexohet për: 2 min.
3 muaj më parë
Linku u kopjua

Sot në tregun e kafshëve në Prizren ka ndodhur një shpërthim ku kanë mbetur të plagosur dhjetë persona.

Sipas policisë, dyshohet se të lënduarit kanë pësuar lëndime nga një shpërthim i një granate dore.

Detaje për KosovaPress ka dhënë zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Prizrenit, Vesel Gashi, i cili tha se nga shpërthimi që ndodhi në ora 4 e 50 të mëngjesit, në fillim është raportuar për 9 persona të lënduar, por që më vonë u konfirmuan 10 të tillë.

Lajmi i plotë në sistemin me parapagim.

Gashi: 10 persona janë duke marrë trajtim në Emergjencën Rajonale në Prizren

“Fillimisht është pranuar informata që nëntë persona kanë qenë të lënduar, por më vonë këtij numri iu shtua edhe një person. Pra për momentin 10 persona janë duke marrë trajtim mjekësor në Emergjencën Rajonale në Prizren si pasojë e hedhjes së një granate dore”, tha Gashi.

Zëdhënësi Gashi bëri gjithashtu të ditur se Policia ka identifikuar 3 persona të dyshuar për rastin, por që të njëjtit janë larguar në drejtim të panjohur.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024