Çfarë ndodhi mbrëmë mes Messit dhe Rodrygos?
Sport
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Mbrëmë u zhvillua ndeshja tejet interesante mes Brazilit dhe Argjentinës, e vlefshme kjo për kualifikimet e Kampionatit Botëror.

Brazili u mposht 1:0 nga Argjentina në stadiumin “Maracanã” të Rio de Janeiro, me golin e vetëm të ndeshjes të shënuar nga Nicolas Otamendi, raporton KosovaPress.

Por, kjo ndeshje u karakterizua edhe me sjellje jo sportive.

Fillimisht, kishte një përplasje të madhe mes tifozëve brazilianë dhe atyre argjentinas si dhe policisë, kurse në fushë nuk munguan as kacafytjet mes yjeve.

Lionel Messi dhe Rodrygo u përfshinë në një përplasje dhe shkëmbim të fjalëve.

“TyC” tani ka zbuluar se çfarë ndodhi mbrëmë mes Messit dhe Rodrygos.

“Ju tradhtarë”, Rodrygo i tha Messit pasi që ekipi i Argjentinës doli nga zhveshtoret.

Leo Messi ju përgjigj: “Ne jemi kampionët e botës, pse jemi tradhtarë? Shiko se çfarë flet”.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024