​Aliu: Nis ndërtimi i shtëpive për dy familje të veteranëve në Shtime
Lajme
Lexohet për: 1 min.
6 muaj më parë
Linku u kopjua

Kryetari i Komunës së Shtimes, Qemajl Aliu ka njoftuar se do të nis ndërtimi i dy shtëpive të reja për dy veteranë të luftës të komunës së tyre.

Ai ka shkruar në Facebook se bashkë me humanistin e njohur, Halil Kastrati, ishin për vizitë në dy familje dhe është i lumtur që përfitues të ndërtimit të shtëpive kryefamiljarët, janë veteranë të Luftës së UÇK-së.

“Në mesin e 10 shtëpive që filluam ndërtimin e tyre këtë vit, 8 familjeve në nevojë do iu dorëzohen çelësat e shtëpive të reja shumë shpejt. Angazhimi ynë për ngritje të mirëqenies në Komunën tonë po manifestohet përmes bashkëpunimit me Shoqata Bëmirëse Jetimat e Ballkanit”, ka shkruar ai.

25 vjet çlirim, a jeni të kënaqur me suksesin e Republikës së Kosovës ?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
415
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024