Papa Françesku: Asnjë luftë nuk vlen sa lotët e fëmijëve
Bota
Lexohet për: 1 min.
8 muaj më parë
Linku u kopjua

Asnjë luftë nuk ia vlen sa lotët e fëmijëve tha Papa Françesku në X, dikur Twitter, me rastin e Ditës Botërore të Fëmijëve të hënën.

“Sa fëmijëve u është hequr e drejta themelore e jetës dhe e integritetit fizik dhe mendor për shkak të konflikteve?” pyeti Papa.

"Sa fëmijë detyrohen të marrin pjesë direkt ose indirekt në luftime dhe të durojnë plagët? Asnjë luftë nuk vlen sa lotët e fëmijëve", përfundoi ai./ ANSA/

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024