Haxhiu dëshmon për rastin Dehari, Gashit nuk i lejohet të marrë pjesë në intervistim
Lajme
Lexohet për: 1 min.
3 muaj më parë
Linku u kopjua

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu po dëshmon në Prokurorinë Speciale në lidhje me rastin e Astrit Deharit. Ndërkaq, avokati i familjes Dehari, Tomë Gashi nuk është lejuar të marrë pjesë gjatë intervistimit.

Në një prononcim për media, Gashi tha se Prokuroria është treguar selektive, dhe se e njëjta po e pengon punën në rastin e Astrit Deharit.

Ai tha se i ka paraqitur disa kërkesa, por prokuroria ende nuk i ka dhënë përgjigje zyrtare.

Ai ka folur edhe për mundësinë e ankesës ndaj prokurorit Afrim Shefkiu.

https://kosovapress.com/admin/%e2%80%8bhaxhiu-deshmon-sot-per-rastin-dehari/
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024