Sulmoi policët, lihet i lirë personi në Zubin Potok
Lajme
Lexohet për: 1 min.
5 muaj më parë
Linku u kopjua

Drejtoria e Policisë Rajonale në Mitrovicë ka njoftuar për një rast të pengimit të personit zyrtar në kryerjen e detyrës në fshatin Bërnjak të Zubin Potokut.

Në raportin ditor të Policisë së Kosovës thuhet se i dyshuari kosovar është arrestuar pasi që kishte refuzuar t’i prezantojë dokumentet identifikuese dhe lejen e qarkullimit të veturës, duke tentuar të largohet me veturë.

I njëjti, gjatë arrestimit ka tentuar të rezistojë duke sulmuar fizikisht zyrtarët policorë. Kurse, me vendim të prokurorit rasti ka vazhduar në procedurë të rregullt.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024