Sa para ka Princi William në llogarinë e tij bankare?
Magazina
Lexohet për: 1 min.
3 muaj më parë
Linku u kopjua

Princi William, gjatë një vizite në një klub të rinjsh në Mançester, iu përgjigj me humor pyetjes së një 11-vjeçari për shumën në llogarinë e tij bankare, duke thënë se nuk e dinte.

Megjithatë, raportet vjetore të Dukës së Cornwall-it zbulojnë pasurinë e tij, e vlerësuar në 1.05 miliardë funte (rreth 1.176 miliardë euro). Trashëgimia, duke përfshirë pasurinë e Dukës dhe trashëgimitë e mëparshme nga nëna e tij Diana dhe Mbretëresha, e bën atë pronarin më të madh privat të tokës në Britani.

Llogaritë e fundit financiare tregojnë se pasuria e tij totale u rrit në 26,311 milionë funte (rreth 29.45 miliardë euro) për vitin që përfundon në mars 2023.

Pasuria e familjes mbretërore, që tejkalon 20 miliardë funte, ka ndezur diskutime për pronësinë e ardhshme të Dukatëve dhe shpërndarjen e të ardhurave për komunitetet lokale.

Sondazhi, çfarë mendon vërtet Britania për mbretërinë ? - KosovaPress

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024