Pjesa e parë: Portugalia nuk e gjen golin kundër Lihtenshtajnit, Mali i Zi në epërsi
Sport
Lexohet për: 1 min.
5 muaj më parë
Linku u kopjua

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjet që po zhvillohen aktualisht në kuadër të kualifikimeve për në Kampionatin Evropian Euro 2024.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Podgorica City”, Mali i Zi po avancon 1:0 ndaj Lituanisë falë golit të Edvin Kuc, raporton KosovaPress.

Ndërkaq, Portugalia shkon në pushim pa e gjetur golin kundër Lihtenshtajnit, duke barazuar 0:0.

Rezultatet e pjesës së parë i gjeni më poshtë.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024