Amazon do të lejojë tregtarët të shesin automjete në SHBA në vitin 2024
Biznes
Lexohet për: 1 min.
5 muaj më parë
Linku u kopjua

Kompania Amazon njoftoi të enjten se do të fillojë të lejojë tregtarët e automjeteve të shesin automjete në ueb faqen e saj të internetit në SHBA vitin e ardhshëm.

"Klientët do të jenë në gjendje të kërkojnë në Amazon për automjete të disponueshme në zonën e tyre bazuar në një sërë preferencash, duke përfshirë modelin, dekorin, ngjyrën dhe veçoritë; të zgjedhin makinën e tyre të preferuar; dhe më pas të kontrollojnë në internet me opsionet e zgjedhura të pagesës dhe financimit”, thuhet në një deklaratë.

"Kjo përvojë e re e blerjeve digjitale do t'ua bëjë të lehtë klientëve blerjen e një makine të re në internet", shtoi Amazon.

Kompania tha se Hyundai do të jetë marka e parë e disponueshme për klientët për të blerë. /AA

​Nokia do të reduktojë deri në 14.000 vende pune - KosovaPress

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024