Kurti-Nimanbegu diskutojnë mbi mbrojtjen e të drejtave të shqiptarëve në Malin e Zi
Lajme
Lexohet për: 1 min.
5 muaj më parë
Linku u kopjua

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, priti sot në takim ish-deputetin e Kuvendit të Malit të Zi, njëherësh kryetarin e Partisë Forca e Re Demokratike, Genci Nimanbegu, me të cilin bisedoi për situatën politike dhe ekonomike në vend, si dhe situatën në rajon.

Në një komunikatë për media thuhet se kryeministri Kurti përgëzoi Nimanbegun për punën e tij të vazhdueshme për shqiptarët e Malit të Zi e veprimtarinë në fushat të cilat janë me interes.

Në takim u diskutua edhe mbi rëndësinë e mbrojtjes së të drejtave të shqiptarëve në Malin e Zi dhe identitetit kulturor e gjuhësor.

Mali i Zi nuk lejon ekstradimin e serbëve të akuzuar për krime lufte në Kosovë - KosovaPress

Mali i Zi mban garën “qytetari më dembel” - KosovaPress

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024