Ja sa do t’i mungojë Leao Milanit
Sport
Lexohet për: 2 min.
5 muaj më parë
Linku u kopjua

“La Gazzetta dello Sport” raporton se Rafael Leao do të qëndrojë jashtë fushës për të paktën 20 ditë, kështu që ai nuk ka gjasa të jetë i disponueshëm për një ndeshje kyçe të Ligës së Kampionëve kundër Borussia Dortmundit pas pushimit për shkak të ndeshjeve të kombëtareve.

Ylli portugez u lëndua në një barazim 2-2 kundër Lecces të shtunën dhe testet mjekësore kanë nxjerrë në pah një dëmtim të shkallës së parë në bicepsin e tij të djathtë të femurit.

Kjo do të thotë se Leao do të qëndrojë jashtë fushës për të paktën 20 ditë, dhe vendimi do të merret me kujdes të shtuar nga mjekët e skuadrës, përcjellë KosovaPress.

Prandaj, është praktikisht e pamundur të shihet Leao në ndeshjen e ardhshme të Milanit në shtëpi kundër Fiorentinës më 25 shtator dhe ka shumë pak gjasa që 24-vjeçari të jetë i disponueshëm për ndeshjen në shtëpi të Ligës së Kampionëve kundër Borussia Dortmundit tre ditë më vonë.

Leao ka shënuar katër gola në 16 paraqitje në të gjitha garat këtë sezon, duke dhënë edhe katër asistime.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024