Një krijesë misterioze është gjetur në një plazh në Australi
Bota
Lexohet për: 2 min.
8 muaj më parë
Linku u kopjua

Një krijesë misterioze është gjetur në një plazh në Australinë Perëndimore.

Njëri nga personat që ishin në plazh e zbuloi krijesën në Queens Rocks, në veri të Perthit dhe shkoi në Facebook për përgjigje.

“A mund të më ndihmojë dikush ta identifikoj këtë gjë?” postoi Riff Dan në Snorkeling Western Australia.

Krijesa misterioze tërhoqi shumë komente nga entuziastët me përvojë të oqeanit, të cilët zbuluan se ishte një nënlloje e së ashtuquajturës shpinë elektrike (Hypnos monopterygius) që mund të prodhojë një goditje elektrike deri në 200 volt, sipas Dive Database.

Një nga komentuesit postoi një video të takimit të tij me një specie të pazakontë gjatë peshkimit me shtizë.

Sipas Muzeut Australian, ky lloj gjemb i kopshtit është i njohur për zhytësit, të cilët shpesh e takojnë krijesën në ujërat e cekëta të fshehura nën rërë në gjire dhe grykëderdhje në të gjithë Australinë.

Ato janë veçanërisht të zakonshme përgjatë brigjeve të SHBA-së dhe Australisë jugore, por duket se shmangin ujërat veriore në Territorin Verior dhe Queensland, si dhe rajonet jugore të Victoria dhe Tasmania.

Shkencëtarët zbuluan ‘virusin vampir’, ky fenomen s’ishte i njohur deri tash - KosovaPress

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024