Humbin Liverpooli e Roma, Brightoni mposht Ajaxin
Sport
Lexohet për: 1 min.
5 muaj më parë
Linku u kopjua

Kanë përfunduar tetë ndeshjet që po zhvilloheshin aktualisht në Ligën e Evropës, ku kemi befasi dhe rezultate tejet interesante.

Liverpooli është mposhtur si mysafir i Toulouse 3:2, sikurse Roma që pësoi humbje në udhëtim nga Slavia Prague 2:0, raporton KosovaPress.

Ndërkaq, fitore regjistruan Villarreali, Brightoni e Bayer Leverkuseni.

Villarreali e mposhti 2:1 Maccabi Haifan, Bayer Leverkuseni fitoi 1:0 ndaj Qarabag, kurse Brightoni shënoi fitore 2:0 si mysafir i Ajaxit.

Rezultatet e ndeshjeve që kanë përfunduar në Ligën e Evropës i gjeni më poshtë.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024