KE thotë se është duke analizuar marrëveshjen Itali-Shqipëri për emigrantët
Rajoni
Lexohet për: 1 min.
5 muaj më parë
Linku u kopjua

Komisioni Evropian tha të enjten se ka marrë memorandumin e mirëkuptimit që Roma dhe Tirana nënshkruan këtë javë për Italinë për të ngritur qendra për menaxhimin e emigrantëve në Shqipëri dhe po e shqyrton.

Komisioni kishte thënë se kishte kërkuar detaje të marrëveshjes pasi ajo u nënshkrua të hënën.

"Ne po e studiojmë atë," tha një zëdhënës i Komisionit të enjten kur u pyet për komisionarin e Fqinjësisë dhe Zgjerimit Olivér Várhelyi që e përshkruan marrëveshjen si "interesante". “Nuk kemi ende një gjykim përfundimtar, jemi duke i analizuar detajet”. /ANSA

Emigrantët në brigjet italiane, Rama: Nëse Italia thërret, Shqipëria përgjigjet - KosovaPress

Qendër pritjeje për emigrantët në Shëngjin, Meloni: Do të kontribuojmë financiarisht - KosovaPress

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024