Muhamed Tahirbegolli, i pari në Dubai për aritmetikë mendore
Tjera
Lexohet për: 1 min.
6 muaj më parë
Linku u kopjua
?t=856

Aritmetika mendore i referohet praktikës së kryerjes së llogaritjeve në kokë pa përdorur ndonjë kalkulator, pajisje ose mjet. Pas kapjes së koncepteve të matematikës dhe vizualizimit të numrave, fëmijët janë në gjendje të bëjnë llogaritjet e sakta në mendjen e tyre pa i shkruar numrat.
Muhamed Tahirbegolli, 10 vjeçari nga Prishtina është pjesëmarrës si   i garave ndërkombëtare për aritmetikë mendore që mbahen çdo vit në Dubai. Gjatë intervistës ai na tregon për përgatitjet rreth testit si dhe si ka arritur të fitojë vendet e para në një vend ku konkurrenca është kaq e fortë.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,226
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024