KB Peja e pret në “Karagaçi” liderin e grupit në FIBA Europe Cup
Sport
Lexohet për: 1 min.
6 muaj më parë
Linku u kopjua

Sonte me fillim nga ora 19:00 palestra sportive “Karagaçi” do të jetë nikoqire e duelit tejet interesant mes KB Pejës e Niners Chemnitz.

Përballja e sotme i takon raundit të katërt të fazës së grupeve të FIBA Europe Cup, raporton KosovaPress.

Në ndeshjen e fundit të kësaj gare, Peja e mposhti Spojnia Stargard me shifrat 83:79, kurse Chemnitz fitoi kundër Den Bosch me rezultat 77:66.

Momentalisht, Peja renditet në vendin e dytë me pesë pikë pas dy fitoreve dhe një humbje, krahas Chemnitz që zë vendin e parë në Grupin H me gjashtë pikë.

Humbjen e vetme deri tani KB Peja e ka nga Chemnitz, nga i cili u mposht më 18 tetor me shifrat 98:72.

19:00 KB Peja – Niners Chemnitz

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,991
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024