Krasniqi pas takimit me Lajçak kërkoi kujdes nga ekzekutivi pasi "dreqi fshihet në detaje"
Lajme
Lexohet për: 1 min.
8 muaj më parë
Linku u kopjua

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, pas takimit me përfaqësuesin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak ka thënë se ka marrë zotim se drafti për Asociacionin është në përputhje me Kushtetutën. Sipas tij, nuk iu është prezantuar në tërësi drafti por vetëm është diskutuar në terma të përgjithshëm.

Krasniqi para mediave kërkoi kujdes nga ekzekutivi, pasi siç tha "dreqi fshihet në detaje" dhe duhet siguruar që ky mekanizëm s'do të ketë pushtet ekzekutiv.

Ai u shpreh kritik ndaj Kurtit për siç tha mungesë të transparencës në dialog.

A duhet të testohen mësimdhënësit?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
261
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024