Trazira në Milano, theret me thikë tifozi i PSG-së
Sport
Lexohet për: 2 min.
6 muaj më parë
Linku u kopjua

Një tifoz i PSG-së është goditur me thikë dhe është dërguar me urgjencë në spital të hënën kur një grup prej mbi 50 ultras të Milanit sulmuan tifozët francezë në lagjen Navigli.

“Il Corriere della Sera” dhe “La Gazzetta dello Sport” pretendojnë se tifozi i PSG-së është në gjendje kritike pasi u godit me thikë nga ultrasit e Milanit të hënën mbrëma.

Të dy burimet pretendojnë se më shumë se 50 ultras të Milanit mbërritën në zonën e Navigli me helmeta dhe bomba tymuese për të nisur një sulm të qëllimshëm ndaj ultrasve të PSG-së dhe tifozëve të zakonshëm në bare dhe klube nate në një nga zonat më të gjalla të qytetit.

Tifozi i PSG-së u godit dy herë me thikë në këmbë dhe u dërgua në spital në gjendje kritike.

Ultras të PSG-së janë përplasur edhe me policinë. Një agjent u godit me thikë dhe një mbështetës francez u arrestua. Një objekt i hedhur nga tifozët e PSG-së plagosi një tjetër agjent policie.

Milan dhe PSG do të takohen në San Siro sonte në një ndeshje kyçe të Ligës së Kampionëve me fillimin në orën 21:00.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
143
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024