Milan-PSG, formacionet e mundshme
Sport
Lexohet për: 1 min.
5 muaj më parë
Linku u kopjua

Fitorja është opsioni i vetëm për Milanin në ballafaqimin e sotëm me Paris-Saint-Germain në kuadër të grupit F të Ligës së Kampionëve.

“Rossonerët” edhe më tutje nuk e kanë shijuar asnjë fitore nga tri ndeshjet e zhvilluara, me dy barazime dhe një humbje duke mbetur e fundit në grup me vetëm dy pikë, raporton KosovaPress.

Nga ana tjetër, francezët janë lider të këtij grupi me gjashtë pikë dhe triumfi në “San Siro” do t’ua garantonte atyre kualifikimin për në fazën e eliminimit direkt.

Ndeshja zhvillohet nga ora 21:00 dhe këto janë formacionet e mundshme:

Milan (4-2-4): Donnarumma; Hakimi, Marquinhos, Skriniar, Hernandez; Zaire-Emery, Ugarte; Dembele, Ramos, Mbappe, Lee.

PSG (4-3-3): Maignan; Kalabria, Thiaw, Tomori, Hernandez; Reijnders, Krunic, Loftus-Cheek; Pulisic, Giroud, Leao.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024