​Ngjarjet e datës 6 nëntor
Ngjarje
Lexohet për: 1 min.
7 muaj më parë
Linku u kopjua

Mbahet procesi gjyqësor në rastin e Pjetër Shalës. (Hagë, ora 09:30-16:00)

Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë mban takim me Matti Nissinen, ambasador i Finlandës në Kosovë. (Kuvendi i Kosovës, salla N-204, ora 10:00)

Mbahet Ngjarja e Rrjetëzimit të Hisedarëve të Artit dhe Kulturës, ku do të prezantohen sukseset e organizatave kulturore në programin evropian "Evropa Kreative." (Biblioteka “Hivzi Sylejmani”, Qendra për Praktikën Narrative, Prishtinë, ora 10:00-12:30)

Grupi Parlamentar i AAK-së organizon tryezën e 8-të me temë "Liberalizimi i vizave dhe migrimi i qytetarëve". (Ndërtesa e Kuvendit të Kosovës, salla nr. 506, ora 13:00)

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024