Kjo rrallë shihet: Dallgët e mëdha përmbysën muret e famshme në Dubrovnik
Magazina
Lexohet për: 1 min.
5 muaj më parë
Linku u kopjua

I gjithë Deti Adriatik është në gatishmëri, shira të dendur po vijnë në kontinent: "Përgatituni për bubullima, përmbytje dhe erëra stuhi!"

Stuhia që goditi dje zonën e Dubrovnikut ishte aq intensive sa valët e larta u rrotulluan fjalë për fjalë mbi muret.

Një video e dallgëve të mëdha u shfaq në rrjetet sociale. Fatmirësisht DHMZ paralajmëron mot më të qetë.

Në mbrëmje nga perëndimi reshjet do të pushojnë dhe vranësitë do të ulen. Më shumë diell do të jetë në zonat perëndimore, por ka mundësi për reshje të shiut lokal. Do të fryjë erë mesatare deri e fortë jugperëndimore dhe jugore, fillimisht në Dalmaci dhe me stuhi jugore.

Nga pasditja era kudo do të dobësohet. Temperatura më e lartë ditore e ajrit është kryesisht nga 17 deri në 22 °C, pak më e ulët në zonat malore, shkruan DHMZ, raportojnë mediat kroate.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024