Interi ka rekordin më të mirë si mysafir në Evropë këtë sezon
Sport
Lexohet për: 1 min.
5 muaj më parë
Linku u kopjua

Interi ka rekordin më të mirë si mysafir në Evropë këtë sezon, me pesë fitore në pesë ndeshje dhe vetëm një gol të pësuar.

“Nerazzurrët” siguruan një fitore 2-1 ndaj Atalantës në stadiumin “Geëiss” të shtunën, duke kaluar gjashtë pikë më shumë se rivalët e qytetit Milan në tabelën e Serie A.

Djemtë e Simone Inzaghit tani kanë fituar pesë ndeshje në udhëtim nga pesë në Serie A në sezonin 2023-24 dhe goli i Gianluca Scamacca të shtunën ishte i pari i pësuar nga Yann Sommer jashtë shtëpisë këtë sezon, përcjellë KosovaPress.

Siç raportohet nga “La Gazzetta dello Sport”, vetëm skuadra e Bundesligës Hoffenheim ka grumbulluar 15 pikë në pesë ndeshje në udhëtim këtë sezon, por diferenca e golave ​​të gjermanëve është +7, ndërsa Interi ka shënuar 12 gola dhe ka pranuar një herë në pesë ndeshje larg “Giuseppe Meazzas”.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024