Vëllaznimi mposht edhe Sigal Prishtinën
Sport
Lexohet për: 1 min.
3 muaj më parë
Linku u kopjua

Basketbollistët e Vëllaznimit po vazhdon në formë të lartë. Skuadra kuqezi me rikthim ka mundur Sigal Prishtinën me rezultat 83:77 (20:21, 23:22, 11:22, 29:12), në javën e shtatë të Prince Caffe Superligës.

Te Vëllaznimi u dalluan Jalen Ray me 22 pikë, pesë kërcime e pesë asistime dhe Samuel Sessoms me 20 pikë e nëntë kërcime, ndërsa te Sigal Prishtina, Derrick Wilson kishte 16 pikë, pesë kërcime e shtatë asistime dhe Dardan Berisha me 16 pikë, pesë kërcime e katër asistime.

Kuqezinjtë kanë tri fitore e katër humbje, derisa bardhe-kaltrit katër fitore e tri humbje.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024