Bayerni shkon në pushim në epërsi ndaj Dortmundit
Sport
Lexohet për: 1 min.
6 muaj më parë
Linku u kopjua

Ka përfunduar pjesa e parë e “Der Klassiker”, ku kampioni gjerman, Bayern Munich shkon në pushim në epërsi ndaj Borussia Dortmundit.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Signal Iduna Park”, Bayerni po avancon 2:0 ndaj Dortmundit, raporton KosovaPress.

Golat për kampionin gjerman deri tani i shënuan Dayot Upamecano (minuta e 4’) dhe Harry Kane (minuta e 9’).

Pjesa e parë, 2:0 në favor të Bayernit.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
142
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024