Kampioni e shkatërron Bournemouthin, pa fitues mes Evertonit dhe Brightonit
Sport
Lexohet për: 1 min.
5 muaj më parë
Linku u kopjua

Kanë përfunduar pesë ndeshjet që ishin duke u zhvilluar momentalisht në Premier Ligën angleze, ku kemi rezultate tejet interesante.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Etihad”, Manchester City e ka shkatërruar 6:1 Bournemouthin, raporton KosovaPress.

Golat për kampionin anglez i shënuan Doku (minuta e 30’), Silva (minuta e 33’ dhe 84’), Akanji (minuta e 37’), Foden (minuta e 64’) dhe Ake (minuta e 88’).

Po ashtu, krahas këtij takimi u zhvillua edhe ndeshja interesante mes Evertonit dhe Brightonit, e cila nuk prodhoi fitues dhe u mbyll me rezultat 1:1.

Golin për Evertonin e shënoi Vitali Mykolenko (minuta e 7’), kurse Ashley Young shënoi autogol në minutën e 84’ për ta barazuar rezultatin në 1:1 për Brightonin.

Rezultatet e ndeshjeve që kanë përfunduar në Premier Ligë i gjeni më poshtë.

Fulham 0:1 Manchester United

Brentford 3:2 West Ham

Burnley 0:2 Crystal Palace

Everton 1:1 Brighton

Manchester City 6:1 Bournemouth

Sheffield United 2:1 Wolverhampton

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024