​Shenjat e horoskopit që martohen vonë
Magazina
Lexohet për: 2 min.
8 muaj më parë
Linku u kopjua

Ndërsa disa njerëz e gjejnë shpirtin binjak në moshë të re dhe martohen shpejt, të tjerëve u duhet më shumë kohë për të gjetur personin e duhur me të cilin do të kalojnë pjesën tjetër të jetës.

Edhe pse vendimi për t'u martuar bazohet në shumë faktorë, disa astrologë besojnë se shenja juaj e zodiakut mund të japë njohuri se sa kohë do t'ju duhet për të gjetur dashurinë dhe për të vendosur të martoheni.

Ujori

Ujorët njihen për të qenë të pavarur dhe liridashës. Ata janë shpesh aventurierë dhe nuk duan të kufizohen nga normat tradicionale shoqërore. Kjo është arsyeja pse shumë Ujorë vendosin të martohen më vonë, pasi kanë përjetuar aventura të ndryshme dhe kanë fituar një këndvështrim më të gjerë për botën përreth tyre.

Virgjëresha

Virgjëreshat janë perfeksionistë dhe shpesh kërkojnë përsosmëri në çdo gjë, përfshirë edhe marrëdhëniet me partnerin. Për shkak të standardeve të larta dhe analizave të hollësishme të gjithçka, mund t'u duhet më shumë kohë për të gjetur një person që do të plotësojë të gjitha kriteret e tyre.

Bricjapi

Për Bricjapët, karriera shpesh vjen e para, dhe dashuria është e dyta apo edhe e treta në listën e prioriteteve. Duke qenë se janë të përkushtuar ndaj punës dhe arritjes së qëllimeve të tyre, Bricjapët shpesh e shtyjnë martesën derisa të mendojnë se kanë arritur suksesin e dëshiruar profesional.

Binjakët

Binjakët janë të njohur për natyrën e tyre të paqëndrueshme dhe ndryshimin e mendjes. Për shkak të kësaj, atyre u duhet më shumë kohë për të vendosur se me kë duan të kalojnë pjesën tjetër të jetës së tyre.

Njihuni me shenjat më simpatike të zodiakut - KosovaPress

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024