​Vazhdon bastisja në shtëpinë e Isni Kilajt
Lajme
Lexohet për: 1 min.
8 muaj më parë
Linku u kopjua

Cak i bastisjeve të Gjykatës Speciale sot kanë qenë shtëpia e ish-kryetarit të Malishevës, Isni Kilajt.

Specialja ka bastisur shtëpinë e tij në Lubizhdë të Malishevës dhe banesën e Kilajt në Prishtinë.

Këtë e ka konfirmuar vëllai i Isniut, Fatmir Kilaj.

“Diku pas orës 07:00  më duket se e kanë thyer derën dhe kanë hy të bastisin... Janë duke bërë bastisje edhe këtu edhe në Prishtinë”, tha ai.

I pyetur nëse kanë qenë të informuar për bastisjet, ai ka mohuar një gjë të tillë.

https://kosovapress.com/admin/bastiset-shtepia-e-ish-keshilltarit-te-thacit-ismail-syles/

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024