FSK – EUCOM diskutojnë për thellimin e bashkëpunimit reciprok
Lajme
Lexohet për: 1 min.
6 muaj më parë
Linku u kopjua

Komandanti i Gardës Kombëtare të FSK-së, gjeneral brigade Naim Haziri priti sot në takim Mark Veneris nga Humanitarian Mine Action Program Manager nga Ushtria amerikane për Evropë (EUCOM) dhe ekipin e tij të instruktorëve që po realizojnë trajnimin për EOD 3, faza e parë në Kompaninë e Deminimit të FSK-së.

Haziri me këtë rast foli mbi të arriturat e FSK-së dhe në veçanti të Gardës Kombëtare.

Ai ka falënderuar EUCOM për kontributin e vazhdueshëm që ka dhënë dhe po jep për ngritjen e kapaciteteve të FSK-së në të gjitha fushat e zhvillimit dhe ngritjen profesionale për kompaninë e deminimit të FSK-së.

Në takim u diskutua për ngritjen dhe avancimin e bashkëpunimit dhe krijimin e mundësive për realizimin e trajnimeve të përbashkëta për shtetet partnere, duke ofruar kapacitetet që ka FSK-ja, në të mirën e përgjithshme për paqe dhe siguri për të gjithë.

FSK e gatshme për mbrojtjen e vendit, partnerët ndërkombëtarë mbështesin ushtrinë - KosovaPress

Britania e Madhe do të vazhdojë të investojë në FSK - KosovaPress

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
2,008
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024