Ballkani në epërsi ndaj Dritës pas pjesës së parë
Sport
Lexohet për: 1 min.
3 muaj më parë
Linku u kopjua

Ka përfunduar pjesa e parë në tri ndeshjet e Superlgës së Kosovës, të vlefshme për xhiron e 12-të.

Vëmendja kryesore është në Suharekë, aty ku po ballafaqohen Ballkani dhe Drita, dy skuadrat që e kryesojnë renditjen tabelare.

Është skuadra e Ilir Dajës që ka shkuar në pushim me epërsi minimale me supergolin e Lumbardh Dellovës në minutën e 36-të,, raporton KosovaPress.

Ndërkohë, Gjilani është duke avancuar po ashtu 1-0 ndaj  Feronikelit.

Kurse në stadiumin “Liman Gegaj”, Malisheva dhe Prishtina e kanë mbyllur pjesën e parë pa gola, 0-0.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024