​Sot mot i vranët
Lajme
Lexohet për: 1 min.
3 muaj më parë
Linku u kopjua

Sot në vendin tonë do të mbajë mot i vranët, e në orët e para të do të ketë edhe mjegull.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vranësirat parashihen që vende-vende të sjellin riga shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-19gradë Celsius..

Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi dhe juglindja me shpejtësi 1-10m/s.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024