Vdes tragjikisht tifozi që provoi të futet në stadium pa biletë në ndeshjen Napoli-Milan
Sport
Lexohet për: 1 min.
6 muaj më parë
Linku u kopjua

Trupi i një burri u gjet në zonën e parkimit poshtë stadiumit “Diego Armando Maradona” pas derbit ndërmjet Napolit dhe Milanit.

“La Gazzetta dello Sport” raporton se trupi i një 42-vjeçari u zbulua në zonën e parkimit të braktisur poshtë tribunave të mysafirëve të stadiumit gjatë natës.

Një mik i viktimës i tha policisë se të dy ishin futur në stadium përmes një tuneli, duke u përpjekur të arrinin në tribunë pa pasur biletë për ndeshjen, përcjellë KosovaPress.

Viktima, nga Bacoli, në provincën e Napolit, shkoi i pari dhe u ngjit në përpjekje për të hyrë në stadium, por ra nga një lartësi prej rreth 20 metrash në tokë. Hyrja e shokut të tij u bllokua nga një tra i rënë dhe ai hoqi dorë nga përpjekjet për të hyrë.

Në fushë, Napoli u ndal në barazim 2-2 nga Milani, me golat e Olivier Giroud, Matteo Politano dhe Giacomo Raspadori.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
142
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024