Përfitimet që kanë fëmijët nga muzika
Video
Lexohet për: 1 min.
8 muaj më parë
Linku u kopjua
?t=1508

Një studim i vitit 2016 në Universitetin të Kalifornisë Jugore zbuloi se përvojat muzikore në fëmijëri mund të përshpejtojnë zhvillimin e trurit, veçanërisht në fushat e përvetësimit të gjuhës dhe aftësive të leximit.
Pikërisht kësaj here vendosëm të vizitojmë Fiona’s music Center,  aty  njihemi me fëmijë tejet të  talentuar të kësaj qendre si dhe mësojmë për përfitimet që kanë fëmijët nga muzika.

Ndiqni videon e fundit për më shumë!

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024