Minxhozi, shpallet anëtar nderi i historianëve të Deçanit
Lajme
Lexohet për: 2 min.
7 muaj më parë
Linku u kopjua

Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri”, dega në Deçan, i ka akorduar titullin anëtar nderi ambasadorit të Shqipërisë në largim Qemal Minxhozi, për kontributin e dhënë në bashkëpunimin mes Kosovës dhe Shqipërisë dhe përkrahjes së aktiviteteve të Lidhjes së Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan”.

Ky titull Minxhozi i është dhënë me rastin e përfundimit të mandatit të tij si ambasador i Shqipërisë në Kosovë.

Historianët e Deçanit falënderojnë ambasadorin Minxhozi për bashkëpunimin për këto 9 vjet të shërbimit të tij në Kosovë dhe i janë mirënjohës për angazhimet e tij.

Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri”, dega në Deçan, uron Petrit Malajn si ambasador të ri të Shqipërisë në Kosovës, për çka presin bashkëpunim sikur me ish-ambasadorët Lauka e Minxhozi, njofton Zyra për Informim dhe Komunikim me Publikun e Lidhjes së Historianëve të Kosovës “Ali Hadri”, dega në Deçan.

​Minxhozi: Kosova ka përparuar shumë, do të bëhet edhe më e fortë - KosovaPress

Abdixhiku i dhuron Minxhozit helmetën Ilire - KosovaPress

Haradinaj e dekoron ambasadorin Minxhozi me medalje - KosovaPress

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024