Musk: Starlink do të garantojë internet për OJQ-të në Gaza
Bota
Lexohet për: 1 min.
5 muaj më parë
Linku u kopjua

Sistemi satelitor i Starlink SpaceX do të sigurojë lidhje interneti për OJQ-të humanitare që operojnë në Gaza.

Kjo bëhet e ditur nga Elon Musk në X pas bllokimit të komunikimeve në Rrip, raporton ANSA.

Ky veprim vjen pas raportimeve për mungesa të rënda të energjisë dhe internetit në rajon, pas një serie sulmesh nga Izraeli.

OBSH humbi kontaktet me stafin e saj në Gaza - KosovaPress

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024