Mitrovica do të bëhet me shtëpi të xhudos (FOTO)
Sport
Lexohet për: 1 min.
6 muaj më parë
Linku u kopjua

Federata e Xhudos e Kosovës përmes një komunikate në faqen zyrtare e ka konfirmuar se Kuvendi Komunal i Mitrovicës ka aprovuar kërkesën për ndarjen e parcelës komunale për ndërtimin e Dojos (shtëpisë së xhudos) në Mitrovicë.

Ndërtimi i Dojos në Mitrovicë është në kuadër të programit shtetëror “Kosova, shtet i xhudos”, për zhvillimin infrastrukturor dhe shtrirjen e xhudos në komuna të Kosovës, raporton KosovaPress.

Tani, pasi që komuna ndau parcelën dhe investimet për ndërtimin e Dojos nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS), xhudistët në Mitrovicë do të kenë hapësirën e tyre që e meritojnë.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,980
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024