Superliga e Shqipërisë rikthehet me dy ndeshje interesante
Sport
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Superliga e Shqipërisë i rikthehet sot aksionit me dy ndeshje tejet interesante, të vlefshme këto për xhiron e 10 të këtij sezoni.

Me fillim nga ora 14:00 stadiumi “Zeqir Ymeri” do të jetë nikoqir i përballjes mes Kukësit dhe Vllaznisë, raporton KosovaPress.

Kukësi zë vendin e nëntë në tabelë me 10 pikë, dy më pak se Vllaznia në vendin e pestë me 12 pikë të arkëtuara.

Po ashtu, ndeshje sot do të zhvillojë edhe Laçi, i cili nga ora 17:00 luan si mysafirë i Erzenit.

Laçi renditet i treti në tabelë me 13 pikë, krahas Erzenit që zë vendin e shtatë në kuotën 11 pikëve.

Programin e plotë të ndeshjeve të sotme në Superligën e Shqipërisë e gjeni më poshtë.

14:00 Kukësi – Vllaznia

17:00 Erzeni – Laçi

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024