Kosova me ngritje rekorde në ranglistën e FIFA-s
Sport
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Sikurse Shqipëria, edhe Kosova ka shënuar ngritje të ndjeshme në renditjen e re të publikuar nga FIFA.

Kosova ka kaluar nga vendi i 111-të në pozitën e 105-të, duke pasur 1190.74 pikë pas fitores ndaj Andorrës në muajin tetor.

Përveç Kosovës, ngritje ka shënuar edhe kombëtarja e Shqipërisë, e cila ka kaluar tri pozita në renditjen e re të FIFA-s.

Argjentina vazhdon kryesimin, e ndjekur nga Franca e dyta, Brazili i treti, Anglia e katërta dhe Belgjika si e pesta në pesë pozitat e para të pandryshuara.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024