​Këto janë zbulimet më të mëdha nga libri i Britney Spears
Magazina
Lexohet për: 6 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Kujtimet e shumëpritura të Britney Spears, “The Woman In Me” janë publikuar. Në libër, Britney zbuloi gjëra nga jeta e saj që askush nuk i dinte deri vonë - nga një marrëdhënie e stuhishme me Colin Farrell deri te një abortim ndërsa ishte në një lidhje me Justin Timberlake. Britney ishte më e sinqertë se kurrë në këto kujtime.

Libri u prit për dy vjet, pasi u njoftua se këngëtarja do të shkruante një kujtim. Javët para daljes në treg të librit, në mediat botërore u publikuan pjesë ekskluzive dhe zbuluan anën e pambrojtur të këngëtares. Ndikimin më të madh e pati lajmi për abortin dhe tani që libri është botuar i plotë, mund të thuhet me siguri se është plot me zbulime të mëdha nga jeta e saj.

Këto janë zbulimet më të mëdha nga libri (së bashku me abortin:

Imazhi i "virgjëreshës së përjetshme"

Një gjë për të cilën Britney ishte e sinqertë në kujtimet e saj ishte urrejtja e saj për mënyrën se si media e portretizoi atë si një "virgjëreshë të përjetshme" në fillim të karrierës së saj. Ajo thotë se imazhi i të ashtuquajturës "vajzë e mirë" u shty nga menaxherët e saj dhe shtypi sepse kishte shumë fansa adoleshente.

Megjithatë, Britney tregon se ajo ka qenë seksualisht aktive që kur ishte 14-vjeç dhe ka jetuar me Justin gjatë gjithë lidhjes së tyre. Justin prishi narrativën e "virgjëreshës së përjetshme". Dhe kjo është arsyeja pse ajo ishte mirënjohëse ndaj tij.

"A jam e çmendur që ai më prezantoi si seksualisht aktive? Jo. Të jem e sinqertë, më pëlqeu ajo që tha. Pse menaxherët e mi u përpoqën të pretendonin se unë isha një lloj virgjëreshë e re edhe në të 20-tat e mia? Biznesi i kujt jam po bëj seks apo jo?" thuhet në libër.

Romancë e nxehtë me Collin Farrell

Pasi u ndanë në vitin 2002 pasi Justin e la atë me mesazhe, Britney u përfshi me aktorin Collin Farrell. Ajo e krahasoi romancën e tyre me një “luftë në rrugë”. Ajo e takoi atë përmes një promovuesi të klubit në xhirimet e filmit të tij S.W.A.T. nga viti 2003.

Këngëtarja tregon se mes tyre kanë fluturuar menjëherë shkëndija dhe takimi ka përfunduar me shumë seks të ashpër, të cilin e ka cilësuar si “luftë e ashpër dyjavore”. “Lufta është e vetmja fjalë për të – ne ishim të gjithë kundër njëri-tjetrit, duke u grindur me aq pasion sa dukej si një luftë rruge”, kujton këngëtarja.

Ndërsa po shihte aktorin, Britney pranon se nuk e kishte lënë plotësisht Justin-in, por se ende pyeste nëse romanca jetëshkurtër me Farrell mund të ishte diçka më shumë se kaq.

​Zbulohet mesazhi i Timberlake për Britney Spears, ka vetëm dy fjalë - KosovaPress

Justin Timberlake dhe Christina Aguilera

Në një pjesë të librit, ajo i referohet ish-të dashurit të saj Timberlake dhe rivales së saj të gjatë të muzikës së zhanrit pop Aguilera. Justin dhe Christina u bashkuan në turneun e tyre të përbashkët Justified & Stripped në 2003 - vetëm një vit pas ndarjes së tij brutale nga Britney.

Ata pozuan së bashku edhe për ballinën e Rolling Stone, dhe Justin e shikoi Christina-n me, siç e përshkroi Britney, një “pamje seksi”.

"Edhe nëse nuk do të përpiqeshin të ishin mizorë, dukej sikur thjesht po fërkonin kripë në plagë. Pse ishte kaq e lehtë për të gjithë të harronin se unë jam një qenie njerëzore - mjaft i prekshëm sa që këta tituj mund të lënë një mavijosje ”, shkruan Britney.

Rreth komenteve në llogari duket si Diana Sawyer

Në kujtimet e saj, Britney kujton se si të gjithë e shikonin atë gjatë karrierës së saj. Në intervista dhe publik, Britney u përball me "komente të çuditshme" për gjoksin e saj dhe spekulime nëse kishte bërë operacione plastike. Ajo thotë se u tmerrua kur pa gjithnjë e më shumë burra të moshuar në audiencë që e shikonin.

Ajo e quajti famëkeqe intervistën e vitit 2003 me Diane Sawyer dhe e kritikoi prezantuesen që i bëri pyetje të vështira për Justin pas ndarjes së tyre që e solli atë në lot.

“Nuk duhej të isha detyruar të flisja në televizionin kombëtar, të isha detyruar të qaja përpara një të huaji, një gruaje që më ndoqi pa pushim”, tha Britney.

Depresioni pas lindjes së djemve

Britney pranoi se ishte shumë mbrojtëse ndaj djemve të saj. "Do të kisha rënë në depresion kur nuk do t'i mbaja më të sigurt në trup. Ata dukeshin kaq të prekshëm në një botë të paparacëve dhe tabloideve tallëse. Fillova të dyshoja se isha pak e tepruar kur nuk e lashë maminë të mbante Jayden për dy muajt e parë”, shkruan ajo.

Siç thotë ajo, paparacët e ndoqën pa pushim para dhe pas lindjes së fëmijëve të saj. Ajo kujtoi momentin kur rroi kokën në vitin 2007. Pamja e saj e re, thotë ajo, ishte një mesazh "sc... you world" pas vitesh që u portretizua si një "vajzë e mirë".

Ajo iu referua edhe incidentit kur sulmoi një makinë paparacësh me çadër. Ajo thotë se u çmend pasi fotografi nuk pranoi ta linte vetëm gjatë “një prej momenteve më të këqija të jetës së saj”. Në fund, Britney i kërkoi falje agjencisë për të cilën punon fotografi dhe u tha atyre se nuk ishte vetvetja.

Spears akuzon Timberlake për tradhti me ‘një tjetër personazh të famshëm’ - KosovaPress

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024