Kuka: Bravo Akil
Sport
Lexohet për: 2 min.
3 muaj më parë
Linku u kopjua

Akil Gjakova ka arritur sukses të jashtëzakonshëm në Grand Slamin e Abu Dhabit ku ka fituar medaljen e argjendtë.

Deri tek medalje ai mposhti pesë kundërshtarë duke treguar luftëra kualitative para tyre.

Për suksesin e arritur, Gjakova ka marr komplimente edhe nga trajneri Driton Kukai cili është shprehur i bindur se Gjakova do të ketë edhe shumë suksese të tjera në vazhdim.

Reagimi i plotë i Driton Kukës në Facebook:

Grand Slam Abu Dabi …

Medalje e argjendtë me vlerë të artê!

Akil Gjakova pas afër 2 vitesh i kthehet medaljeve të mëdha!

Plot 5 fitore u deshën për të arritur në finalen e madhe!

Garuesit nga Bahamas,Finlanda,SHBA si dhe Kazakistani u mposhtën me xhudo efikase dhe në finalen e madhe me Uzbekun humbi pas një beteje të madhe.

Bravo Akil ?

700 pikë Olimpike që janë vizë për Lojëra Olimpike!

Lëndimet e probleme tjera qofshin te kaluara dhe po besoj shumë që do ecim tutje drejt medaljeve tjera!

Loriana kategoria 70 kg e pafat sot!

Fitoj kundër holandezes e mandej humbi kur ishte më e mirë kundër Austriakes Polleres.

Neser garon Shpati Zekaj debuton në Grand Slam presim paraqitje të mirë.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024