S’ka kuorum në Komisionin e Ekonomisë, deputetët e pozitës presin që mbledhja të nis pas pak
Lajme
Lexohet për: 1 min.
8 muaj më parë
Linku u kopjua

Në mungesë kuorumi ka dështuar mbledhja e Komisionit për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti.

Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj dhe deputetja e LDK-së, Valentina Bunjaku Rexhepi nuk kanë votuar rendin e ditës.

Në këtë mbledhje pritej të shqyrtohet në parim i Projektligjit për promovimin e përdorimit të burimeve të ripërtërishme të energjisë.

E pranishme është edhe ministrja, Artane Rizvanolli. Ndërkohë që deputetët e shumicës parlamentare po presin për kuorum dhe nisjen e kësaj mbledhje.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024