Çmimet e naftës bien pas përpjekjeve diplomatike për konfliktin Izrael-Palestinë
Bota
Lexohet për: 2 min.
8 muaj më parë
Linku u kopjua

Çmimet e naftës u lehtësuan të hënën pas intensifikimit të përpjekjeve diplomatike për të zgjidhur konfliktin Izrael-Palestinë.

Standardi global i naftës së papërpunuar Brent tregtohej me 91,80 dollarë për fuçi në orën 08:16 GMT, një rënie prej 0,39% nga çmimi i mbylljes prej 92,16 dollarë për fuçi në seancën e mëparshme tregtare të premten, shkruan AA, transmeton KosovaPress.

Standardi amerikan West Texas Intermediate (WTI) tregtohej në të njëjtën kohë me 87,66 dollarë për fuçi, 0,48% më pak nga mbyllja e së premtes me 88,08 dollarë për fuçi.

Samiti i paqes në Kajro u mbajt të shtunën për të diskutuar zhvillimet e fundit në konfliktin midis Izraelit dhe Palestinës me pjesëmarrjen ndërkombëtare, arabe dhe të OKB-së.

Të paktën 31 vende dhe tre organizata ndërkombëtare konfirmuan pjesëmarrjen e tyre në samit, sipas kanalit privat të lajmeve në Kajro.

Vendimi i SHBA më 18 tetor për të lehtësuar pjesërisht sanksionet ndaj sektorëve të naftës, gazit dhe arit në Venezuelë zbuti gjithashtu shqetësimet për furnizimin, duke kufizuar prirjen rritëse të çmimeve të naftës.

Si e vlerësoni punën e Arbërie Nagavci në krye të Ministrisë së Arsimit?
Shumë të mirë
Mirë
Dobët
Shumë të dobët
Voto
10
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024