Evapify bën thirrje që të krijohen kritere për Vapes të cilat hyjnë në Kosovë
Marketing
Lexohet për: 3 min.
5 muaj më parë
Linku u kopjua

Në një kohë kur përdorimi i vapes është në rritje në të gjithë botën, Evapify L.L.C, mbetet e përkushtuar ndaj të drejtave të konsumatorëve të vapes dhe promovimit të produkteve të certifikuara dhe cilësore. Ky artikull do të zbulojë angazhimin e Evapify L.L.C për të ndihmuar komunitetin e përdoruesve të vapes në Kosovë dhe  gatishmërinë për bashkëpunim me autoritetet lokale.

Vapes kanë hyrë në treg si një alternativë më pak e dëmshme se sa duhani tradicional, me mundësinë për të zvogëluar rrezikun e shëndetit për ata që e përdorin dhe potencialisht heqjen dorë nga nikotina plotësisht. Megjithatë, për t’u siguruar që konsumatorët e vapes kanë akses në produkte cilësore dhe të sigurta, është e rëndësishme që të ndodhë një ndërgjegjësim i duhur në lidhje me markat dhe standardet e certifikimit.

Evapify L.L.C është një kompani globale e shtrirë në më shumë se 20 shtete në Evropë, Ballkan dhe Afrikë, e specializuar në shitjen dhe distribuimin e produkteve të vapes. Evapify Kosova, si rrjedhojë ka angazhuar një ekip me përvojë dhe të përkushtuar për t’u siguruar që klientët e saj kanë akses në produkte cilësore dhe të certifikuara.

Për të garantuar sigurinë dhe cilësinë e produkteve të cigareve elektronike me avullosje (vapes), përgjithësisht rekomandohet të kërkoni dokumente të cilat tregojnë se produkti ka përmbushur disa standarde dhe rregullore në lidhje me përmbajtjen e tij, komponentët elektrikë dhe proceset e prodhimit. Kompania është e gatshme të kontribuojë në ndërgjegjësimin e konsumatorëve të vapes në lidhje me produktet dhe standardet e tyre.

Një dokument shumë i rëndësishëm që dëshmon këtë për produktet VAPES është certifikata “TPD”.

Certifikata TPD i referohet pajtueshmërisë me Direktivën për Produktet e Duhanit të Bashkimit Evropian. Ofron garanci për sigurinë dhe cilësinë e produktit.

Produktet e Evapify L.L.C janë të certifikuara me TPD dhe kompania punon vazhdimisht ngushtë me prodhues të besueshëm dhe të licencuar për të sjellë në treg produkte që janë në përputhje me standardet më të fundit të sigurisë dhe cilësisë, në mënyrë që konsumatorët në Kosovë të kenë akses në produkte të sigurta dhe të besueshme.

Evapify L.L.C është e hapur ndaj bashkëpunimit me institucionet Relevante në Kosovë për të ndarë informacione nga përvoja dhe hulumtimet globale të tregut në mënyrë që Kosova të krijoj kritere për produkte cilësore dhe të certifikuara. Kompania është e gatshme të takohet me Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë, si dhe me Doganën, për të biseduar në lidhje me praktikat e certifikimit të produkteve të vapes në vendet e tjera të Evropës, duke përfshirë TPD-në e BE-së.

Evapify L.L.C është e përkushtuar ndaj promovimit të konsumit të përgjegjshëm të vapes dhe sigurisë së konsumatorëve në Kosovë. Kompania është e gatshme të ndihmojë në edukimin e konsumatorëve dhe të bashkëpunojë me autoritetet vendase për të garantuar cilësinë dhe sigurinë e produkteve të vapes.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024