Dy zjarre aktive në territorin e Maqedonisë
Rajoni
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Aktive janë dy zjarre nga gjithsej 26 në hapësira të hapura që janë regjistruar dje në shtet, informoi sot në mëngjes Qendra për Menaxhim me Kriza (QMK).

“Aktivë janë zjarret në komunën Makedonski Brod, fshati Belicë nën majën ‘Sollunska Gllava’, ku po digjet pyll i rrallë me pisha, barë i thatë dhe shkurre dhe në Komunën Çashkë në fshatin Kriva Krushë, ku po digjet barë i thatë”, bëhet e ditur në kumtesë.

Nga gjithsej 26 zjarret e regjistruara janë shuar 24./ALSAT.M/

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024