Bislimi në Paris takon emisarin francez për Ballkanin
Lajme
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Besnik Bislimi, gjatë qëndrimit në Paris është takuar me emisarin e Qeverisë franceze për Ballkanin, Rene Troccaz.

Bislimi në një postim në rrjetin social X ka shkruar se me emisarin francez kanë diskutuar për një sërë temash.

“Kontributi dhe angazhimi i Francës në rajon vlerësohet shumë. Mezi presim të forcojmë më tej lidhjet dhe marrëdhëniet tona”, ka shkruar ai.

Bislimi në vizitë zyrtare në Francë - KosovaPress

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024