Britania e Madhe do të vazhdojë të investojë në FSK
Lajme
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Ambasadori britanik në Prishtinë Nicholas Abbott ka takuar të diplomuarit nga Alumni Britani e Madhe, të cilët janë pjesëtarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës.

Ai në një postim në Facebook ka thënë se Britania e Madhe do të vazhdojë të investojë në një forcë kaq të re dhe të aftë sikurse është FSK-ja.

“Unë jam krenar për suksesin e tyre si komandanti i  FSK-së dhe ministri i Mbrojtjes. Kjo marrëdhënie nuk është vetëm një reflektim i angazhimit tonë të kaluar, por i përkushtimit tonë të ardhshëm për një të ardhme të sigurt dhe të sigurt për Kosovën dhe të gjithë ata që jetojnë këtu”, ka shkruar diplomati britanik.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024